Sıfırdan İleri Seviye Web Programlama (HTML+PHP+PDO+MySQL)

Sıfırdan İleri Seviye Web Programlama (HTML+PHP+PDO+MySQL) Kursunu Kısa bir süre için size özel 400 TL yerine sadece 50 TL’ ye satın alabilirsiniz.

Kupon Linki: https://goo.gl/DhnP8f

En popüler 10 programlama dili!

En popüler 10 programlama dili

En popüler programlama dillerinin hangileri olduğunumu merak ediyorsun. Hadi bu konuya beraber göz atalım.

Okumaya devam et En popüler 10 programlama dili!

Biri Sizi Gözetliyor Who Stalks My Cams Nedir?

Paronayak mı olduk?

İçinde bulunduğumuz 21.yüzyılda teknoloji yaşantımızın her alanına girdi demekle kalmıyoruz, hayatımızın uç noktalarına bile yerleşti. Artık sabah kalktığımız andan akşam yatağımıza girdiğimiz ana kadar kolumuza taktığımız dijital saatlerde, cebimizde taşıdığımız telefonlarda, ofisimizde ki bilgisayarda hatta gece uyurken bile başucumuzda duran Internet of Things cihazlarda teknoloji her an yanıbaşımızda.

Okumaya devam et Biri Sizi Gözetliyor Who Stalks My Cams Nedir?

Windows 10 Mobil Etkin Nokta Ile Kablolu Interneti Kablosuza Çevirme.

Mobil etkin nokta nedir?

Windows 10 sunduğu özellikler sayesinde kullanıcıların yaşadığı Windows 8 huzursuzluğunu bir nebzede olsa gidermiş oldu. Windows 7 ‘ye alışıp işletim sistemini değiştirmek istemeyen bir çok kullanıcı microsoft’un ücretsiz yükseltme seçeneği sunmasını fırsat bilerek Windows 10 işletim sistemlerine bilgisayarlarında bir şans sundular.

Okumaya devam et Windows 10 Mobil Etkin Nokta Ile Kablolu Interneti Kablosuza Çevirme.

Yazılımcı Olmak Için Nereden Başlamalıyım. Yazılımcı Olmanın Sırları Yazı Dizisi Bölüm 01

İnternette dolaşan meşhur “how to videos – nasıl yapılır” videoları aklınıza geldi değil mi hemen. Birazdan bir belgesel başlayacak ve size mükemmel yazılımcı olmanın yollarını bir bir sayacak. Sizde yazılımcı olmak ile ilgili anlatılardan yola çıkarak tek tek uygulayarak mükemmel bir yazılımcı olacaksınız.

Örneğin; 7 günde hayatın değişsin!, Bir gecede zengin ol, Başarının sırları, Çok para kazanmanın sırları, hayatın sırları … daha sayayım mı? Sadece bir kitap okuyarak, bir seminer izleyerek bakın bunların hepsi yapılabiliyorken siz daha yazılımcı olmanın yollarını mı arıyorsunuz? Hemen google’yi açın ve yazın “yazılımcı olmanın sırları”…

Şaka’yı bir kenara bırakalım şu soruyu sormak gerekiyor öncelikle hangi yoldan ilerleyeceksiniz. Okullumu yoksa Alaylı mı olacaksınız ona bakmak gerekiyor. Eğer henüz daha lise çağlarında veya daha öncesindeyseniz bu işin okulunu okumayı düşüneceksiniz ama maalesef ben bu konuda size yardımcı olamayacağım çünkü ben yazılımı okulda ve ya okul süreçlerinden geçerek öğrenmedim. (“Hala hergün soruyorum kendime yüzde kaç yazılımcısın diye bu işin sonu yok ki”) Her ne kadar mesleki eğitimimi Bilgisayar Bölümü Bilgisayar Programcılığı olarak görmüş olsam da okulda maalesef teorik işlenen konulardan bir şey elde edemedim. Ama çok ısrar ederseniz mesela size okulla ilgili şu hikâyemi anlatabilirim.

Lise 1’e yeni başlamıştım, 1998 yılıydı Meslek Liselerine kayıt yaptırırken bölüm seçme zorunluluğu vardı o zamanlar. Bilgisayar Bölümünü seçmiştim bende puanım yettiği için. Dolu dolu 3 sene boyunca ilgi duyduğum bilgisayarı öğrenme heyecanı ile doluydu içim. Okulun ilk haftası hoş sohbet ve boş derslerle geçti. İkinci hafta soluğu Torna Tesviye bölümünün atölyesinde aldık. Meğer bilgisayar bölümü öğrencileri ilk yıl yarı dönem torna tesviye yarı dönem elektrik bölümü atölye derslerini alıyormuş. Elime tutturulan eğe ile metal bir kalıbı düzleştirmeye uğraşırken buldum kendimi. Başımızda bulunan Atölye şefine sorduğum soru ve aldığım cevap hala kulaklarımda.

-“Hocam biz bilgisayar bölümü öğrencisiyiz, ne işimiz var bizim torna ile eğe ile?”

-“Güzel ya işte öğrenin eğelemeyi. İlerde bilgisayar masanızın bir tarafı yamulur eğelersiniz” demişti. O gün bugündür çekmecemde saklarım bir eğe, hani olurda masam yamulur falanda eğelerim diye. Ama kullanmak hiç kısmet olmadı… (Tecrübe Hırsızı kitabımdan alıntıdır.)

Yani kısacası okul okuyarak yazılımcı olmak üzere size yardımcı olamayacağım ama farklı bir meslek dalı okumuş ve yazılımcılığa merak sarmış iseniz ya da lisans düzeyinde hiçbir okul okumamış ve yine yazılımcılığa merak salmış iseniz bir sonraki makalede anlatacaklarım “Alaylı yazılımcı” diye tabir edilen ve düşündüğünüze göre sizin de buna aday olduğunuz konuyla ilgili bir şeyler aktarabilirim.Bu konunun uzun soluklu bir yazı olmasını diliyorum. Girişi yaptım inş peyder pey devamınıda getiririz. Eğer bu konu ve ya emrahyuksel.com.tr bloğumda yayınladığım konular ilgilinizi çektiyse takip etmeyi unutmayın. Ha birde youtube kanalımda ücretsiz yazılım eğitimleri veriyorum bu linki: https://goo.gl/xFR4sw

Google Alerts Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google dev teknoloji imparatorluğunun hizmetleri ücretli/ücretsiz olarak çok sayıda kullanımımıza sunulmuştur. Ücretli hizmetleri de olsa Google hizmetlerinin neredeyse tamamına yakınının başlangıç sürümlerini temel özelliklerini tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sağlıyor. Şimdi bahsedeceğimiz google’ın Google alert özelliği tamamen ücretsiz bir servis.

Okumaya devam et Google Alerts Nedir, Nasıl Kullanılır?