Küçükten Büyüğe Herkes İçin Scratch İle Görsel Programlama

Udemy üzerinde bugüne kadar yayınlamış olduğum toplam 5 kursum ve 5000’in üzerinde öğrencim bulunmakta. Scratch kursum ile birlikte Udemy üzerinde 6.kursumu çıkartıyorum. Bu kursun bir diğer özelliğide tüm çekimleri kızım İdil Yüksel ile birlikte yapmam oldu.

Kendi kızıma ve bu kursu izleyecek diğer öğrencilerime bildiklerimi tüm samimiyetimle aktarmaya çalıştım.

Neden Çocuklar ya da (Bireyler) Kodlamayı Öğrenmeli?

Kodlama, çocukların ve bireylerin mantıksal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Kodlama, karmaşık problemleri daha küçük parçalar halinde nasıl parçalayacağını ve çözebileceğini öğretir ve daha sonra bunları birleşik bir çözüme entegre eder. Her endüstrideki işin daha iyi sorun çözücülere ihtiyacı vardır.

Steve Jobs, bir röportajda, kodlamayı öğrenmekle ilgili şunları söyledi:

“Bu ülkedeki herkes bilgisayarın nasıl programlanacağını, bilgisayar dilini öğrenmeli, çünkü sana nasıl düşüneceğini öğretiyor, bilgisayar bilgisini liberal bir sanat olarak görüyorum, herkesin alması gereken bir şey olmalı” dedi.

Kodlama, çocuklara takımlarda iyi çalışmayı öğretir.

Kod öğrenmek yeni iş fırsatlarına kapı açar.

Code.org’un kurucularından olan Hadi Partovi, önümüzdeki on yılda 1.4 milyon programlama işinin gerekli olacağını ve mevcut projeksiyonların sadece 400.000 mezun için olduğunu tahmin ediyor.

Şöyle bir değerlendirme yaptığımızda 25 yıl öncesini düşünün bugun var olan meslekler o zaman yoktu ve tam tersi o gün var olan meslekler bugun yok.

Kod öğrenme, çocuklara teknolojiye karşı daha fazla güven verir.

Gerçek şu ki, çoğu öğrenci profesyonel kodlayıcı olmaya devam etmeyecek. Ancak hangi mesleğe geçerse, kodlamanın temellerini öğrenmek onlara teknolojiye karşı güven duygusu verebilir.

HEMEN SİZE ÖZEL İNDİRİMLİ OLARAK SCRATCH KURSUNA KAYIT OLABİLİR KENDİNİZ YADA ÇOCUKLARINIZ İLE BİRLİKTE ALGORİTMANIN GÖRSEL HALİYLE KODLAMAYI ÖĞRENEBİLİR VE GELİŞTİREBİLİRSİNİZ.

İNDİRİMLİ KAYIT LİNKİ

https://goo.gl/qf3S4M

Diğer Kurslarım

TÜM KURSLARIMIN İNDİRİMLİ LİNKLERİ SİTEMDE ANASAYFADA BULUNMAKTADIR

Komple Sıfırdan Adım Adım Javascript Öğrenin
Komple Sıfırdan Adım Adım JQuery ile Harika Web Projeleri
Sıfırdan İleri Seviyeye PHP Web Programlama (HTML+PDO+MySQL)
Bootstrap 4 ile Sıfırdan Harika Web Projeleri Oluşturun
Projelerle Ustalaşın 10+ PHP Premium Proje Ve Tema Giydirme
Öğrencilere her zaman destek kampanyası yine KAPTAN’dan

Udemy üzerinde yayında olan ve binlerce öğrencimin kayıt olduğu popüler kurslarıma ihtiyacı olduğunu düşündüğüm öğrencilerime ücretsiz burs olarak sağlıyorum. Başvuru koşulları için emrahyuksel.com.tr

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Küçükten Büyüğe Herkes İçin Scratch İle Görsel Programlama için 1 cevap

  1. Tolga der ki:

    Hocam senin videolarını zevkle berki 100zer kez izlemişimdir kursiyerin değilim fakat bu kursun ciddi derecede çok önemli kitlelere ulaşmasını dilerim günümüzde artık teknoloji geliştiğinden yazılım alanında Mesleki olarak ciddi açıklar var bu kurs ile çocuklarımızın ilk adımı atacaklarına inanıyorum ilk başlanğıç olarak çocuklarında keyif alacaklarının bu kurs çocuklu yazılımda gelişmek isteyen ailelerin kaçırmaması gereken bir kurs olacağına Düşünmekteyim şimdiden başarılar hocam Allah ayağına taş deydirmesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir