Öğrenci ve Öğretmenler İçin Ücretsiz Scratch Görsel Programlama Kursu

Merhaba ben Emrah Yüksel;

Web Geliştirme Uzmanlığı Eğitimlerim ile birlikte Udemy’nin 2017 yılında seçtiği en iyi 3 eğitmenden biriyim. Web Geliştirme Uzmanlığı Eğitimlerime ve Udemy Profilime şurdan ulaşabilirsiniz.

Udemy Profilim https://www.udemy.com/user/emrah-yuksel-3/

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, kendi kızı İdil Yüksel ile birlikte 10 saatlik Scratch Görsel Programlama Eğitimi’ni yine UDEMY üzerinde yayınlayan Emrah Yüksel bu eğitiminde çocukların 8 yaşından itibaren programlamaya ilgi göstermesini ve tüketen değil üreten bir neslin gelişmesine katkı sunmayı amaçlıyor.

Scratch görsel programlama eğitiminin, 8-16 yaş gurubundaki öğrencilere ücretsiz kayıt kupon kodunu öğretmenler aracılığı ile ulaştırarak, sosyal sorumluluk kapsamında programlamanın temellerinin genç yaşta atılmasına yardımcı olmak için çaba sarf ediyor.

Scratch eğitimine ücretsiz kayıt olmak isteyen öğrencilerin veya öğrencilerine bu eğitimi ücretsiz olarak dağıtmak isteyen öğretmenlerin tek yapması gereken emrahyuksel.com.tr üzerinde ki Scratch Görsel Programlama kursu için ücretsiz kupon talebinde bulunması yeterli.

Ücretsiz Scratch Görsel Programlama Kursu Kupon Talebi

NASIL ÜCRETSİZ KAYIT OLACAĞIM VEYA ÖĞRENCİLERİM NASIL ÜCRETSİZ KAYIT OLACAK?

Formunuz tarafımıza ulaştıktan sonra size ileteceğimiz kupon koduna talep ettiğiniz tutarda kayıt edilebilecek öğrenci sayısı belirlenecektir.

Örneğin sınıfınızda 20 Öğrenci Olsun size gönderilen kod örneği => KODWJDBWU şeklinde olacak ve 20 kere kullanım hakkı olacak.

Kurs kayıt sayfasının adresi https://www.udemy.com/scratch-programlama/

Udemy hesabınızı oluşturduktan sonra kurs kayıt sayfasının sağında KUPON KODU ibaresi var ve gönderilen kodu bu kutucuğa girip onayladığınızda fiyat otomatik 0 TL ye düşecek ve ücretsiz kayıt olabileceksiniz.

Bu kurs eklenecek güncellemeleri içerir, Ömür boyu ücretsiz garantilidir ve bitirme sertifikası sunar.

Kurslarım İçin Burs Başvurusu

Aşağıdan başvuruda bulunabilceğiniz kurslar listelenmiştir. Linklere tıklayarak kurs detaylarından geniş bilgi alabilirsiniz.

 

Küçükten Büyüğe Herkes İçin Scratch İle Görsel Programlama

Udemy üzerinde bugüne kadar yayınlamış olduğum toplam 5 kursum ve 5000’in üzerinde öğrencim bulunmakta. Scratch kursum ile birlikte Udemy üzerinde 6.kursumu çıkartıyorum. Bu kursun bir diğer özelliğide tüm çekimleri kızım İdil Yüksel ile birlikte yapmam oldu.

Kendi kızıma ve bu kursu izleyecek diğer öğrencilerime bildiklerimi tüm samimiyetimle aktarmaya çalıştım.

Neden Çocuklar ya da (Bireyler) Kodlamayı Öğrenmeli?

Kodlama, çocukların ve bireylerin mantıksal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Kodlama, karmaşık problemleri daha küçük parçalar halinde nasıl parçalayacağını ve çözebileceğini öğretir ve daha sonra bunları birleşik bir çözüme entegre eder. Her endüstrideki işin daha iyi sorun çözücülere ihtiyacı vardır.

Steve Jobs, bir röportajda, kodlamayı öğrenmekle ilgili şunları söyledi:

“Bu ülkedeki herkes bilgisayarın nasıl programlanacağını, bilgisayar dilini öğrenmeli, çünkü sana nasıl düşüneceğini öğretiyor, bilgisayar bilgisini liberal bir sanat olarak görüyorum, herkesin alması gereken bir şey olmalı” dedi.

Kodlama, çocuklara takımlarda iyi çalışmayı öğretir.

Kod öğrenmek yeni iş fırsatlarına kapı açar.

Code.org’un kurucularından olan Hadi Partovi, önümüzdeki on yılda 1.4 milyon programlama işinin gerekli olacağını ve mevcut projeksiyonların sadece 400.000 mezun için olduğunu tahmin ediyor.

Şöyle bir değerlendirme yaptığımızda 25 yıl öncesini düşünün bugun var olan meslekler o zaman yoktu ve tam tersi o gün var olan meslekler bugun yok.

Kod öğrenme, çocuklara teknolojiye karşı daha fazla güven verir.

Gerçek şu ki, çoğu öğrenci profesyonel kodlayıcı olmaya devam etmeyecek. Ancak hangi mesleğe geçerse, kodlamanın temellerini öğrenmek onlara teknolojiye karşı güven duygusu verebilir.

HEMEN SİZE ÖZEL İNDİRİMLİ OLARAK SCRATCH KURSUNA KAYIT OLABİLİR KENDİNİZ YADA ÇOCUKLARINIZ İLE BİRLİKTE ALGORİTMANIN GÖRSEL HALİYLE KODLAMAYI ÖĞRENEBİLİR VE GELİŞTİREBİLİRSİNİZ.

İNDİRİMLİ KAYIT LİNKİ

https://goo.gl/qf3S4M

Diğer Kurslarım

TÜM KURSLARIMIN İNDİRİMLİ LİNKLERİ SİTEMDE ANASAYFADA BULUNMAKTADIR

Komple Sıfırdan Adım Adım Javascript Öğrenin
Komple Sıfırdan Adım Adım JQuery ile Harika Web Projeleri
Sıfırdan İleri Seviyeye PHP Web Programlama (HTML+PDO+MySQL)
Bootstrap 4 ile Sıfırdan Harika Web Projeleri Oluşturun
Projelerle Ustalaşın 10+ PHP Premium Proje Ve Tema Giydirme
Öğrencilere her zaman destek kampanyası yine KAPTAN’dan

Udemy üzerinde yayında olan ve binlerce öğrencimin kayıt olduğu popüler kurslarıma ihtiyacı olduğunu düşündüğüm öğrencilerime ücretsiz burs olarak sağlıyorum. Başvuru koşulları için emrahyuksel.com.tr

Sıfırdan İleri Seviye Web Programlama (HTML+PHP+PDO+MySQL)

Sıfırdan İleri Seviye Web Programlama (HTML+PHP+PDO+MySQL) Kursunu Kısa bir süre için size özel 400 TL yerine sadece 50 TL’ ye satın alabilirsiniz.

Kupon Linki: https://goo.gl/DhnP8f

Yazılımcı Olmak Için Nereden Başlamalıyım. Yazılımcı Olmanın Sırları Yazı Dizisi Bölüm 01

İnternette dolaşan meşhur “how to videos – nasıl yapılır” videoları aklınıza geldi değil mi hemen. Birazdan bir belgesel başlayacak ve size mükemmel yazılımcı olmanın yollarını bir bir sayacak. Sizde yazılımcı olmak ile ilgili anlatılardan yola çıkarak tek tek uygulayarak mükemmel bir yazılımcı olacaksınız.

Örneğin; 7 günde hayatın değişsin!, Bir gecede zengin ol, Başarının sırları, Çok para kazanmanın sırları, hayatın sırları … daha sayayım mı? Sadece bir kitap okuyarak, bir seminer izleyerek bakın bunların hepsi yapılabiliyorken siz daha yazılımcı olmanın yollarını mı arıyorsunuz? Hemen google’yi açın ve yazın “yazılımcı olmanın sırları”…

Şaka’yı bir kenara bırakalım şu soruyu sormak gerekiyor öncelikle hangi yoldan ilerleyeceksiniz. Okullumu yoksa Alaylı mı olacaksınız ona bakmak gerekiyor. Eğer henüz daha lise çağlarında veya daha öncesindeyseniz bu işin okulunu okumayı düşüneceksiniz ama maalesef ben bu konuda size yardımcı olamayacağım çünkü ben yazılımı okulda ve ya okul süreçlerinden geçerek öğrenmedim. (“Hala hergün soruyorum kendime yüzde kaç yazılımcısın diye bu işin sonu yok ki”) Her ne kadar mesleki eğitimimi Bilgisayar Bölümü Bilgisayar Programcılığı olarak görmüş olsam da okulda maalesef teorik işlenen konulardan bir şey elde edemedim. Ama çok ısrar ederseniz mesela size okulla ilgili şu hikâyemi anlatabilirim.

Lise 1’e yeni başlamıştım, 1998 yılıydı Meslek Liselerine kayıt yaptırırken bölüm seçme zorunluluğu vardı o zamanlar. Bilgisayar Bölümünü seçmiştim bende puanım yettiği için. Dolu dolu 3 sene boyunca ilgi duyduğum bilgisayarı öğrenme heyecanı ile doluydu içim. Okulun ilk haftası hoş sohbet ve boş derslerle geçti. İkinci hafta soluğu Torna Tesviye bölümünün atölyesinde aldık. Meğer bilgisayar bölümü öğrencileri ilk yıl yarı dönem torna tesviye yarı dönem elektrik bölümü atölye derslerini alıyormuş. Elime tutturulan eğe ile metal bir kalıbı düzleştirmeye uğraşırken buldum kendimi. Başımızda bulunan Atölye şefine sorduğum soru ve aldığım cevap hala kulaklarımda.

-“Hocam biz bilgisayar bölümü öğrencisiyiz, ne işimiz var bizim torna ile eğe ile?”

-“Güzel ya işte öğrenin eğelemeyi. İlerde bilgisayar masanızın bir tarafı yamulur eğelersiniz” demişti. O gün bugündür çekmecemde saklarım bir eğe, hani olurda masam yamulur falanda eğelerim diye. Ama kullanmak hiç kısmet olmadı… (Tecrübe Hırsızı kitabımdan alıntıdır.)

Yani kısacası okul okuyarak yazılımcı olmak üzere size yardımcı olamayacağım ama farklı bir meslek dalı okumuş ve yazılımcılığa merak sarmış iseniz ya da lisans düzeyinde hiçbir okul okumamış ve yine yazılımcılığa merak salmış iseniz bir sonraki makalede anlatacaklarım “Alaylı yazılımcı” diye tabir edilen ve düşündüğünüze göre sizin de buna aday olduğunuz konuyla ilgili bir şeyler aktarabilirim.Bu konunun uzun soluklu bir yazı olmasını diliyorum. Girişi yaptım inş peyder pey devamınıda getiririz. Eğer bu konu ve ya emrahyuksel.com.tr bloğumda yayınladığım konular ilgilinizi çektiyse takip etmeyi unutmayın. Ha birde youtube kanalımda ücretsiz yazılım eğitimleri veriyorum bu linki: https://goo.gl/xFR4sw